FOTOTÝDENÍK

Nedalo mi to

12. února 2012 v 14:50 | Jaromír Chalabala

Opět mi to nedalo. Budík zvoní o půl sedmé. Navlékám pět vrstev oblečení, rychle venčím psa. Venku nechce být dlouho. Báječně. Vyrážím na sluneční show v mrazivém oparu Vltavy. Asi moc funím, foťák omrzá.

Víkendové líbání

28. ledna 2012 v 10:08 | Jaromír Chalabala

Rudé oblečení, obrovské rty a teploty pod nulou. Mrazivé. Kolegové natáčejí pro magazín Víkend reportáž o líbání, turisté si je fotí a žasnou. Slibné. Uvidíme, co všechno nám přinášejí polibky. Víkend se vrací už za dva týdny.

Došlo i na Prahu

21. ledna 2012 v 18:34 | Jaromír Chalabala

Tak už i Praha zbledla. Sluší jí to. Jen kdyby to tak zůstalo a sníh nebřečkovatěl. Uvítaly by to nejen moje boty…

Nový Svět

15. ledna 2012 v 19:24 | Jaromír Chalabala

Prázdné uličky. Kdybych z dálky neslyšel zacinkání tramvaje, vůbec bych si nepřipadal jako v centru hlavního města. Nový Svět připomíná spíše kousek vesnice. Původně zde bydlela hradní čeleď a později chudina. Sociální dávky by dnes pro tuto adresu rozhodně nestačily.

Rozlet

8. ledna 2012 v 17:42 | Jaromír Chalabala

První porada se svým týmem v tomto roce. Porada s šéfem. Výběr sloganů pro magazín Víkend. Slibný začátek roku. Venčení psa a přesvědčování, že já ho vedu na procházku, ne on mě. Nejistý výsledek. Další porady. Příjemné setkání s lidmi, kterých si vážím. Úžasné. Přicházejí optimistické zprávy. Dozvídám se i zprávy, které by za optimistické neoznačil ani optimista. Není všechno ztraceno. Dokončuji fotografickou sérii ze Staré kanalizační čistírny v Praze Bubenči. Chybí mi už málo, když světla zhasíná porucha energetiků. Pokračuji ve focení letadel. Technici připravují letadlo ČSA k servisní kontrole… Právě odtud jsem vybral fotky tohoto týdne.

Prahu ozářil rok 2012

1. ledna 2012 v 8:28 | Jaromír Chalabala

První fotografie roku 2012. Prahu prosvítila čtvrthodinová světelná show.

Cesta za sněhem

26. prosince 2011 v 19:30 | Jaromír Chalabala

Konec prosince a sněhu málo. Vyhlídky jsou bídné. Pes Sam proto vyrazil do Orlických hor. Vysoko položené kopce Česka jsou zatím jediným bíle pokrytým místem.

Den, kdy se republika na minutu zastavila

23. prosince 2011 v 18:02 | Jaromír Chalabala


Rozezvoněly se zvony, rozhoukaly sirény, cinkaly klíče a tekly i slzy pro Václava Havla. Fotografie z poledního smutku na Václavském náměstí.

Den, kdy občané doprovodili Václava Havla na Hrad.

21. prosince 2011 v 16:10 | Jaromír Chalabala

Před Karlovým mostem se pohřební vůz na pár vteřin zastavil. Lidé tleskali.

Den, kdy se šéfredaktoři shodli

19. prosince 2011 v 17:33 | Jaromír Chalabala

Den, kdy se všichni šéfredaktoři shodli s tématem na titulní stranu.
 
 

Reklama