Smrt jako důvod, smrt jako motivace

3. května 2008 v 0:01 | Zdeněk Schwarz, Jaromír Chalabala |  LIDÉ KOLEM SANITEK

"Když jsem v mých patnácti letech tragicky přišel o bratra, který zahynul při autonehodě v Praze, byl to jeden z důvodů, proč jsem se později rozhodl jít k záchranné službě. I můj otec tady pracoval přes dvacet let. Po této tragické události odešel, protože ten den sloužil, a dokonce měl vyjet ke svému synovi, který havaroval. Domnívám se, že bratr by přežil, kdyby tehdy byla zdravotní péče na takové úrovni jako nyní. Nejde jenom o medicínu, ale i o vybavení záchranky. Děláme všechno proto, aby se naše práce stále zdokonalovala."
Zdeněk Schwarz, ředitel Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy

Chcete také blog jako ? Založte si jej zdarma zde!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 video video | Web | 6. května 2008 v 0:28 | Reagovat

Pokud se jedná o skutečnou akci, a ne pózovnání, pak to musela být opravdu napjatá atmosféra. Nevím, jestli bych to chtěl fotit, to musí mít člověk velkou víru v profesionalitu všech zúčastněných...

2 Jirka Jirka | E-mail | Web | 6. května 2008 v 19:04 | Reagovat

Ahoj,musí konstatovat,že opravdu na tísnovou linku č.155 zdrav.záchranné služby volají denně v Hlavním měste asi tisíce u nás na severu čech to budou asi stovky lidi.Fakt je ten,že někdy opravdu jsou to pro volající doslova hlasy nadějě,pracuji jako řidič-zachranář na jedné severočeské záchrance,když jsem byl minulou službu v práci a na našem dispečinku  měla službu konající sestra s cca 30letou praxí jako dispečerka na záchrance,jsem byl svědkem telefonátu,když volala zoufala doslova,,vyřízená ,, maminka malého dítěte a dožadovala se pomoci,když ji její malé dítě zničeho nic prestalo dýchat a padlo do bezvědomí! Dispečerka okamžite na místo vyslala posádku s lékařem mezitím měla stále na telefonu matku dítěte,které doslova a v naprostém klidu vysvětlila krok za krokem co a jak má udělat aby sama než-li dorazí sanitka s doktorem začala oživovat a křísit to malé dítě...Něž-li,dorazila sanitka na místo zásahu,tak mezitím zaplat pámbů se dispečerce a matce dítěte podařilo dětátko probrat natolik,že samo začalo dýchat..Když jsem se podíval na již zminovanou dispečerku,kterou jen tak něco nerozhází..tak po tom to telefonátu seděla jak přibytá se slzama v očích a myslím si že měla dost.Přesto,že za den má nebo příjme několik telefonátů s tím,že někdo někde leží nedýchá,nebo se nehýbe a pod. Ale,když se jedná o bezvědomí malého dítěte,myslím si že to si zaslouží veliký obdiv a úctu...

                      Pracuji na Záchranné službě poměrne dlouhou dobu a jěště jsem se kupodivu nesetkal s tim,že by nekdo přišel třeba dodatečně a poděkoval nic vic jen poděkoval.Lidé to zřejmě berou jako nějakou samozřejmost s tím,že prostě je ta záchranka musí ošetřit a ošetří...a to by asi tak samozřejmé byt asi nemělo,kolikrat prijedeme se sanitkou k opilci či narkomanovy,který misto děkuji roztříská sanitku vybavení a a to v lepším případě v tom horšim surově napadne zachranáře či dokonce i lékaře! Dle mého skromného názoru by se s tím mělo něco udělat,aby i ,, Ti blbci ,,co Vám přijedou třeba zachránit život byli nějak chráněni a né jen spolíhat na to ,že opravdu včas přijede policie-))

Ovšem na druhou stranu jsou mezi nami i slušní lidé ale v té dnešní době jich je opravdu při málu....

Přeji Ti milý Jaromíre aby se ti stále tak dařilo na obrazovkách TV NOVA jako doposavad,myslím si že si člověk na spravném místě,ale už dost  vychvalování jinak budeš mit čumáček nahoru -znáš to!!!

Všem Krásny den a napis te mi A H O J Jiří -))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama